ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Албански државјанин во Кривогаштани нападнал две жени со дрвен предмет

231

Полициски службенци од СВР Прилеп , вчера, на 25.04.2022 , околу 12 часот го уапсиле 54-годишниот Г.Б. од  Република Албанија затоа што дошол во во селото  и физички со дрвен предмет ги нападнал жените Љ.Ј.(39) и В.Г.(33), двете од Албанија.

Тие биле со  живеалиште во с.Кореница,  а засега не е познато зошто биле нападнати од лицето Г.Б.

По целосно комплетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе