ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Алиоски го отвори турнирот во мал фудбал во Црнилиште

1.027

Во тек е традиционалниот турнир во мал фудбал во организација на ФК Црнилиште, а се одржува на отворено, на асфалтното игралиште во ова населено место. Почесен гостин, и турнирот го отвори Езџан Џани Алиоски, македонскиот репрезентативец родум од Црнилиште, кој што предизвика огромно внимание и почит кај неколку илјадната публика. Најрадосни беа децата кои ја искористија приликата да направат фотографии со нивниот идол. Инаку, Алиоски настапува за Лидс во англиската Премиер лига, а во Македонија е на заслужен одмор по завршување на настапите на македонската репрезентација на Еуро 2020.

На турнирот учество ќе земат вкупно 27 екипи од долненско, Прилеп, Кривогаштани, Битола и Велес. Натпреварите се одигруваат во вечерен термин со почеток од 19 часот. Обезбедени се вредни награди за најдобрите 3 првопласирани екипи:  прво место 1000 евра, второ место 500 евра и за трето место 300 евра, како и  4 комплет дресови.  Турнирот е подржан од судиската организација на ОФС Прилеп, како и од многу спонзори од регионот, меѓу кои и станица за технички преглед Авто Контрол Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе