ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Спиркоски : Потпишав за Победа затоа што верувам дека овој клуб ќе се врати во елитата (ВИДЕО +ФОТО)

607

Дваесет и шест годишниот Бојан Спиркоски по пет години се враќа во Победа откако по заминувањето од Прилеп ги бранеше боите на Брегалница, Лабунишпта, Силекс и Велешта. Докажан офанзивен везен играч кој треба да биде големо засилување на Победа во наредната сезона кој верува дека клубот ќе се врати во елитното друштво, онаму каде и припаѓа. Спиркоски гостуваше во нашата програма во живо ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО СО РАДИО ПЕЛА и рече дека му е мило што повторно ќе го носи црвено белиот дрес , зошто како што вели тој гордост е да се игра за прилепска Победа.

Зад својата фудбалска кариера Спиркоски има и искуство во чешката фудбалска лига каде има настапувано за два клуба , па затоа и со симпатии зборуваше за чешкиот национален тим на европското фудбалско првенство.

Бојан Спиркоски : Да го носиш националниот дрес на Чешка треба да си физички спремен и да си фудбалер тркач , за да ги издржиш сите деведесет минути

Разговорот со прилепскот фудбалер Бојан Спиркоски го водеше колегата Зоран Игески , а разговорот во целост можете да го погледнете во видеото подолу.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе