ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Лашкоска: „Со сумата за мостот највероватно ќе треба да си замислуваме оти ова ќе биде мост на Босфор или мост на Темза?!“

453

Мостот кој требаше да биде започнат да се гради пред една година, а пред 2 дена го најави градоначалникот Јованоски предизвика бројни реакции.  Имено, во својата изборна програма градоначалникот Јованоски и СДСМ ветија дека ќе градат обиколница во западниот дел од градот. И ако сега градоначалникот алудира дека со изградбата на мостот во Сточен пазар, во зачеток е изградба на обиколница, мора да кажеме дека и самиот тој е во голема заблуда. Но, еве него не му земаме за зло затоа што е лекар, но недозволиво е неговите советници да го манипулираат – истакна  на денешна прес конференција, членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за пратеник, Ане Лашкоска

https://www.facebook.com/okprilep/videos/1099325057100784/

 

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: