ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Замена на шините – пренасочување на патниот сообраќај

821

Поради оштетување на надворешна шина , помеѓу железничките станици Прилеп и Битола, на патен премин кај „Сточен пазар“,  ЈП Македонски железници во текот на утрешниот ден, четврток, 14-ти мај, во периодот од 07.00 до 17.00 часот, ќе врши замена на шините. Во тој временски период патниот премин ќе биде затворен за патен сообраќај, а возилата ќе се пренасочуват на патниот премин рампа Крушевско џаде.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе