ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Замена на шините – пренасочување на патниот сообраќај

947

Поради оштетување на надворешна шина , помеѓу железничките станици Прилеп и Битола, на патен премин кај „Сточен пазар“,  ЈП Македонски железници во текот на утрешниот ден, четврток, 14-ти мај, во периодот од 07.00 до 17.00 часот, ќе врши замена на шините. Во тој временски период патниот премин ќе биде затворен за патен сообраќај, а возилата ќе се пренасочуват на патниот премин рампа Крушевско џаде.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе