ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Василичарската паричка во бурекот на Жито Прилеп ја пронајде едногодишниот Дамјан

3.535

Семејството Игне и Фросина Димоски од Прилеп се пресреќни што нивниот едногодишен внук, Дамјан Саздевски, од сите василичарски буреци на Жито Прилеп, токму кај него „падна“ паричката на среќата.

„Го вртевме бурекот и ,ете, златанта паричка , во парчето кај внукот. Бевме изненадени, зашто досега не сме добиле некои големи награди, но и пресреќни,зашто внукот ја доби златната паричката од Жито Прилеп „- вели Игне,дедото на Дамјан

“Правевме сега свадба и се што ни требаше од овој тип на производи купивме од Жито Прилеп. Ние сме редовни потрошувачи,зашто производите се одлично и ете сега сме среќни дека и сме наградени за нашата верност“ – вели Фросина 

Семејството за нивната среќа и доверба си доби телевизор и златник со ликот на Богородица – традиција, награди кои верните купувачи и пронаоѓачи на василичарската златна парича Жито Прилеп ја негува повеќе од 10 години.

На среќните пронаоѓачи им честитаме со искрени желби за здравје, мир и благосостојба. Не радува фактот дека и покрај тоа што живеееме во едно динамично и турбулентно време, луѓето ги негуваат семејните вредности и традиции. Тајната на успешното работење на една компанија, меѓу другото, се задоволни и среќни потрошувачи. Во таа насока, максимално сме посветени на создавање квалитетни прехрамбени продукти, тука, имплементирајќи ги сите стандарди за контрола, квалитет и безбедност на храна – вели Елизабета Мојсоска, претставник од Жито Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: