ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(АУДИО) 3 то Ноемвриска диплома за Валентина Пурдеска – легендата на прилепското карате

891

Над 30 години во каратето, репрезентативка на Македонија, 100 тици награди и признанија, медалји, меѓународен судија од ранг на европско и светско ниво, сопственик на карате клубот Бонсаи, карате педагог низ чии раце поминале генерации млади, и сеуште е активна исто како на почетокот – Валентина Пурдеска.

Секогаш е голема конкуренцијата за Третоноемвриските награди, но овој пат со сигурност ако се работи за спортот – наградата е повеќе од заслужена, дури и повеќе, признанието требаше да биде во рацете на Пурдеска многу одамна.

Во емисијата „Жешко столче“ непосредно пред доделувањето на најпрестижното признание на 2 ри ноември беше гостинка, заедно со нејзиниот внук, исто така вљубеник во каретото и активен спортист Дамјан Ристески.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе