ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Автобуската станица во Прилеп привремено се затвора

1.562

Согласно одлуката на Владата за прекин на меѓуградскиот сообраќај нема да работи Автобуската станица во Прилеп се вели во соопштението објавено на социјалната мрежа facebook. Од таму потврдуваат дека не постоел интерес за користење на меѓуградскиот превоз.

 

ПОЧИТУВАНИ ПАТНИЦИ !
АВТОБУСКАТА СТАНИЦА ПРИЛЕП НЕ РАБОТИ СО ОДЛУКА НА ВЛАДАТА И СТОПИРАЊЕТО НА МЕЃУГРАДСКИОТ СООБРАЌАЈ СПОРЕД ВОНРЕДНИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД 19.
ВО МОМЕНТОТ КОГА ЌЕ БИДЕ УКИНАТА ПРИВРЕМЕНАТА МЕРКА ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ СО РЕДОВНО РАБОТЕЊЕ И СТАРИТЕ ВОЗНИ РЕДОВИ И ЛИНИИ, стои во соопштението.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе