ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево се штити од коронавирусот

417

Општина Крушево донира околу 300 визири во здравствениот дом во Крушево, кои ги изработија неколку волонтери и ентузијасти од Крушево. Заштитни маски, визери  добија и итната медицинска помош, лабораторија, сите приватни ординации во  општината полицијата и ТППЕ –Крушево.

По дезинфекцијата во населените места и во град Крушево, обезбедувањето маски и ракавици за локалнтие бизниси, општина Крушево  набавува и други средства за дезинфекција, заштитни маски, ракавици, скафандери.

Набавката во износ од над 52 000 денари, која е во тек,  вклучува  300 маски, 1 000 ракавици, 200 заштитни скафандери, 100 заштитни наочари,  500 парчиња заштита за нозе и стапала . Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски,се пофали дека и  од лични средства набавува дополнителни опрема и средства , со цел преземање позасилени мерки за спречување на ширењето на коронавирусот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе