ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четири фудбалерки од ЖФК Деспина во сениорската репрезентација на Македонија

1.111

За престојниот квалификациски натпревар на Македонската женска фудбалска репрезентација против репрезентацијата на Франција, селекторот на женската фудбалска репрзенација на Македонија Кирил Изов, повика четири фудбалерки, членки на ЖФК Деспина .

Во составот на женската фудбалска репрезентација се најдоа : Кате Милеска, Даниела Велеска, Јана Чубриноска и Верица Колеска.

Квалификациониот натпревар за ЕП ќе се одигра на 22-ри септември на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. За женска фудбалска репрезентација на Македонија ова ќе биде шестиот натпревар од тековните квалификации. Селекцијата оствари победа против Казахстан, а запиша четири порази во пресметките против Србија и Австрија.  Франција во досегашните два меча има постигнато две победи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе