ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На првата трка на Охрид Ултра-Треил, прилепчани со медали

905

Прилепските планински тркачи учестувајќи на Охрид Ултра-Треил (од 18 до 20 септември ) повторно ги потврдија своите квалитети, како во женска, така и во машка конкуренција. Во женска конкуренција на денeшната ,прва трка, Летница Треил , Талија Петреска беше втор, а Ивана Настоска го освои третото место . На скопјнката Марија Пеликон, и припадна првото место.

Во машка конкуренција,пак, Илија Пајмакоски прв, Златко Николоски од Кочани втор, а Марио Котески трет.

Трката (18 км / 750 м+) Летница Треил, стартуваше во селото Рамне и кое на учениците му нуди панорамски слики од градот Охрид, Охридското Езеро и планината Јабланица, но и ги предизвикува на брза трка до последниот чекор низ целта, во градот Охрид ,покрај градскиот плоштад. На трката учестуво 200 љубиели на трчањето/

Охрид Ултра-Треил е меѓународен спортски настан во природа кој се одржува еднаш годишно во Националниот Парк Галичица и Преспанско-Охридскиот регион. Трката опфаќа 3 трки во планинско трчање „Ohrid ultra trail“ ,трка долга 107 km, 5000+, потоа „Galicica ultra trail“ 66km / 3350+ и денешната трка „Letnica trail“ 18 км / 750 м+ . Охрид Ултра-Треил е спортски натан кој трае три дена од 18до 20 септември .

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе