ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Чистел пиштол од татко му, се ранил в нога

375

На 29.12.2021 околу 20.00 часот во Полициското одделение Ропотово било пријавено дека во с.Житоше, прилепско, А.П.(25) од с.Житоше, додека го чистел пиштолот на неговиот татко „М-57“ калибар 7,62 мм, испукал еден куршум и се здобил со повредa на ногата. Тој бил пренесен во болницата во Прилеп за укажување лекарска помош.

Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: