ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новогодишна здравица до зори – Празнична програма на Радио Пела (ВИДЕО + ФОТО)

слушајте и гледајте НОВОГОДИШНА ЗДРАВИЦА

572

За дочекот на новата 2022 година , како и секогаш Радио Пела со своја празнична програма , Новогодишна здравица , во петок со почеток во 21ч.Уживајте со звуците на балканските музички звезди во нивните изведби за ваше убаво празнично расположение. Секако во нашата програма ќе слушнете и безброј новогодишни пораки од познатите македонски пеачи , спортисти , актери и луѓе со различни други професии. Музиката ќе ви ја сервираме ние а за здравицата ќе се погрижиме заеднички, во весела новогодишна атмосфера. За нашите радио слушатели , за нашите фејзбук следбеници и инстаграм приврзаници , за нашите од дијаспората ќе пеат , The Dreamers , Сара Сурлаџиоска, Соња Муличкоска, Да Капо Бенд , Балканика Бенд и уште многу други а се разбира новогодишната вечер нема да помине и без боемите на балканот во највесели преработки и музички акорди кои се за добро друштво и вистински новогодишен дочек.

https://www.facebook.com/radiopela/videos/595320441546301

Новогодишната здравица на Радио Пела , покрај емитувањето на нашата радио станица ќе биде емитувана и на нашата facebook страна како и на нашиот YOU TUBE  канал RadioPela Macedonia  а во исто време ќе можете да уживате во новогодишниот дочек и на платформите balkanske radio stanice  како и на ExYu radio stanice.Дочекајте ја новата 2022 година и со звуците на Жељко Јоксимовиќ, Саша Ковачевиќ и нивните прекрасни концерти , како и легендарните Ана Бекута и Снежана Џуришиќ , се до раните утрински часови на нашето радио.Среќа Нова 2022 ви посакува тимот на Радио Пела!

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе