ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дали ќе добиете домашна платежна картичка проверете на kupuvamdomasno.gov.mk 

1.316

Граѓаните  не можат да проверат дали ќе добијат картички од 3 и 9 илјади денари, на kupuvamdomasno.gov.mk  поради  отежнато функционира. Само што министерката за финансии Ангеловскаго напладен го  промовираше  сајтот „kupuvamdomasno.gov.mk“ на кој ги повика граѓаните  да  проверат дали се на листата на граѓани кои  ќе добијат платежна картичка за купување домашни производи,  сајтот правеше „падни – стани“  ,  попладнево сајтот и  не функционира

Како и да , е близу 325 илјади граѓани се најдоа на листата за домашна платежна картичка. Од денеска секој граѓанин на веб страната kupuvamdomasno.gov.mk со внесување не матичен број ќе дознае дали му следува оваа картичка.

Важно е да се напомене дека граѓаните нема да има потреба да одат во банката да прашуваат кога ќе им биде готова картичката. Секоја банка овие информации ќе ги има објавено на своите веб-страници.

Граѓаните што сметаат дека ги исполнуваат условите да добијат домашна платежна картичка, а не се на објавената листа за државна помош, имаат можност да поднесат барање да се преиспита нивниот случај.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе