ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дел од главната сообраќајница во Крушево затворена, екипите работат на канализацијата

179

Активностите на канализационата мрежа во Крушево се причина, поради која, улицата која води кон хотелската зона и „Гумење“ во близина на Домот на култура „Наум Наумовски Борче“ е затворен.

Екипите од Јавното комунално претпријатие Комуна интензивно работат се’ со цел да се овозможи непречено одвивање на сообраќајот. До завршување на активностите на канализација во овој дел од градот, граѓаните можат да ги користат следниве правци: кон Хотел Монтана Палас и улиците во центарот на градот со излез кон главната сообраќајница.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе