ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Денеска нема да се игра ракомет

505

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) го одложи цело 13. коло во плејофот поради голманот на Охрид, Никола Даниловски Џамбо, кој беше пронајден мртов покрај брегот на охридското езеро. Според локалните медиуми голманот на ракометниот клуб Охрид и повремен репрезентативец на Македонија, Даниловски (24) и исчезнал синоќа околу 21 часот, по тренингот во клубот,а неговото безживотно тело било пронајдено утрово во Охридското езеро во близина на туристичкото одморалиште Лагадин.

Поради оваа трагедија РФМ реши прво да го одложи дербито меѓу Охрид и Струга, но потоа ја промени одлуката и ги одложи сите натпревари кои беа закажани за 19 часот. РК Прилеп требаше вечерва од 13-от коло од плеј аут во ракометната Супер лиге да им гостува на РК Младост 1977 од Богданци,која се наоѓа на долниот дел од табелата.

Инаку, цело коло од плејофот е одложено за понеделник, кога треба да се одира од 19 часот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе