ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчани го победија Младост и останаа во трката за опстанок

693

Ракометарите на Прилеп победија со 37:33 (12:21) на гостувањето кај Младост во Богданци, со што останаа во трка за опстанок. Во последното коло против ГРК Тиквеш ќе имаат задача само да го потврдат директниот опстанок меѓу тимовите кои следната година ќе играат во Супер лигата.

Од почетокот на средбата Прилеп беше во предност и имаше водство кое постојано се зголемуваше. Најдобри поединци, крилата, Рустамовсо 10 погодоци и Чантурија со 9, а кај домашната екипа најмногу голови постигна Димитров.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе