ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Депонија се создала и зад сала„Македонија„- комуналците во акција

345

Депонија од смет е направена на просторот позади спортската сала ,, Македонија’’, каде комуналците исекоја диви израстоци од јасен и шипови и собираа купишта најразновиден отпад.

Локалната самоуправа и дир. на ЈКП Комуналец – Прилеп ,Рубинчо Абрашоски, се децидни во својот став и ветувањето до граѓаните дека ќе се чисти секоја педа во и околу градот, но очекуваат и поддршка од граѓаните со цел да се постигне подобра  чистота, да се подобри здравата животна средина и како што велат од ЈКП „Комуналец„ да не се троши само на чистење депонии, туку да се употреби за создавање на општи добра за граѓаните.
Останува граѓаните да ги почитуваат препораките и правилата за одлагање на отпад и да помогнат во заложбите на комуналците, Прилеп да го има епитетот „најчист град„!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе