ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Казнети 77 возачи во пелагониско кои возеле побрзо од пропишаното

228

Вчера ( 13.03.2022) на територијата на СВР Битола, полициски службеници спроведоа акциска контрола за
санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, санкционирани биле 77 возачи, од кои 37 санкции се изречени на територија на Ресен, 19 на територија на Битола, 11 санкции на територијата на Прилеп, 7 во Крушево и 3 санкции во Демир Хисар.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги
почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да
придонесеме за посигурни патишта.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: