ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Деспина без шанси против Металург

340

Ракометарките на Деспина не усепаа да освојат три поени на денешната средба против Металург на домашен терен (21:29)  во плеј-оф групата во Супер женската лига.

Металург реши сè уште во првиот дел од средбаа и овој дуел беше само нивни конролан натпревар,иако прилпчеани максимално се „бореа“ и не се предаваа пред налетото на противникот.

 

 

На полувреме резултатот беше 10 гола разлика за тимот од Автокоманда  17:7 , а по убедливата предност гостинките одираат  мирно и смирено  и држеа резултатска предност за висока победа од 29:21.Кај прилепчани  Рипилоска со 10 беше најдобар стрелец ,а кај гостинките најефикасни беа Младеновска со  8 и Гугуљанова со 7 постигнати голови ,

ДЕСПИНА – МЕТАЛУРГ 21:29 (7:17)

Сала: Р. Р. Ричко во Прилеп. Судии: Викторија Прентоска и Наташа Глигороска од Струга. Делегат: Славчо Каланоски од Струга.

ДЕСПИНА: Ристевска, Гулеска 2, Ел. Рипилоска 10, Ев. Рипилоска, Камческа 2, Николовск, Цветкоска 2, Спиркоска, Димитрова 2, Петреска, Котевска, Чурлиноска, Цаневска 3, Миноска, Христоска

Седмерци: 7/8, Исклучувања: 4 мин.

МЕТАЛУРГ: Илјаз, Тодоров, Гугуљанова 7, Петреска, Трајковиќ 1, Ивановска, Коловска 3, Христоска, Арсениевска 5, Младеновска 8, Т. Темелковска 2, М. Темелковска, Божиновска 2, Нестороска 1

Седмерци: 1/1, Исклучувања: 16 мин.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: