ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Девојче се удави во базен

1.155

Трагедија во прилепското село Дебреште. Малолетно девојче се удавило во базен кој се наогаѓал во двор на семејна куќа во селото Дебрeште.

Се случило вчера, на 20.08.2021. Околу 13.00 во ОВР Прилеп од Итна медицинска помош било пријавено дека во базен во двор на Е.Н. (45) во с. Дебреште, била пронајдена удавена дете. Тоа било неговата малолетна ќерка. Смртта ја констатирала екипата од Итна медицинска помош од Прилеп, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе