ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОБЕДА ДОМА СО КИТ-ГО, БРАТСТВО ВО ВИНИЦА

487

Извршена е ждрепка во Фудбалската федерација на Македонија, според која е одреден распоредот на натпреварите од Втората фудбалска лига – Исток. Првенството стартува в среда, 25 август. Екипата на Победа дома игра со Кит-Го од Пехчево, а Братство од Житоше и гостува на Слога во Виница.

Останати двојки: Осогово – Саса, Локомотива Градско – Кожув, Детонит Радовиш – Беласица. Поради тоа што првенството почнува в среда, а не в сабота, откажан е денешниот пријателски натпревар, Победа – Братство

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе