ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Девојките – борачи од „7 Мај„ на Меѓународниот турнир за деца и девојчиња

131

Дел од женската екипа на Боречкиот клуб „7 Мај“ кои престојуваат на подготвоки во Стара Загора, Бугарија, викендов ќе настапат на Меѓународниот турнир за деца и девојчиња „Динко Петров“.

На турнирот ќе настапат Ангела Трајкоска, Тамара Цветкоска, Деспина Богеска, Анабела Стојаноска и Елена Дејкоска под раководство на тренерите Теодор Темелковски и Стојанчо Тушески.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе