ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЦРНОГОРЕЦ ГИ ЗАСИЛУВА ПРИЛЕПЧАНИТЕ

258

Македонскиот пингпонгарски шампион Младост 96 ќе биде засилен во пресрет на дебитантскиот настап во Трофејот на Европа, натпреварување во рамките на ЕТТУ (Европска пингпонгарска унија). Во прилепскиот клуб доаѓа Црногорецот Лука Бакиќ. Станува збор за мошне квалитетен играч, репрезентативец. Со него се верува дека екипата е доволно силна за да биде кандидат за првото место во Г-групата, каде се уште српскиот Темерин и романскиот Одорхеи. Во прилепскиот тим, покрај Бакиќ, уште е Србинот Стефан Костадиновиќ, домашните Петар Костовски, Александар Рикалоски, Андреј Лашкоски, Раиф Рустемовски Антонио Стомнароски, предводени од тренерот Гоце Тошески.

Натпреварите од Трофејот на Европа ќе се одржат на 28 и 29 мај во Одорхеи.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе