ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Џудистите на Сеишин во акција за пошумување

313

Во атарот на  манастирот Св.Петка , с. Лениште, в недела, ( 27.03 2022)  членовите на џудо клубот „Сеишин„  заедно со преставници на Интернационлната полициска Асоцијација Македонија – Регион Прилеп, организираат акција за пошумување во која се поканетеи и сите вљубеници на природата, поборници за заштита на шумите и здрава животна средина, граѓани и млади еко активисти и сите кои сакаат да бидат дел од една еко акција и дадат придонес во збогатувањето на шумскиот фонд во околината на Прилеп.

Се разбира , сите кои сакаат да се вклучат во засадување на садници потребно е да понесат и алат неопходен за садење , порачуваат организаторите кои очекуваат масовна еко акција. Мотото на акцијата е „Да ја обновиме и зачуваме природата„ ,што говри за важноста и грижата за животната средина .

Акцијата за пошумување започнува од 09,оо , а одењето до атарот на манастирот во с.Лениште  е со сопствен превоз на секој кој сака да учествува.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: