ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Поради примање поткуп приведена е земјоделска инспекторка од Прилеп

811

Денеска (18.03.2022) во 09.30 часот во угостителски објект во Прилеп, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп ја лишиле од слобода Викторија.В.  земјоделски инспектор во Државен инспекторат за земјоделие поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „примање поткуп” по член 357 од Кривичниот законик.

Таа била затекната при примање поткуп од 64.000 денари од лице од Прилеп, по што веднаш била лишена од слобода, а парите ѝ биле одземени. В.В. била приведена во полициска станица и по целосно документирање и расчистување на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Од надлежното подрачно министерство за земјоделије, не  подетелни инфорамции не упатија до Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп .

Директорот на државниот инспекторат за земјоделство, Зоран Шапуриќ вели дека очекуваат официјална информација од МВР, по што соодветно ќе реагираат. Доколку се докаже дека наводите се точни ќе покренат постапка за суспензија од работното место за осомничената В.В, инспекторка  за земјоделство во Прилеп.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: