ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дневен биланс за состојбата со корона вирусот во општина Прилеп

672

По неколку дневното зголемување на новозаразени со двоцифрени бројки, според информацијата од Центарот за јавно здравје, за состојбата  во општина Прилеп,  денеска, четврток 27 август регистрирани се 5 нови случаи на коронавирус, а едно лице оздравело од заразната болест.

Од последици на заразната болест, почина едно лице на возраст од 65 години. Бројот на активни случаи изнесува 92, од кои 71 се наоѓаат на домашно, а 21 на болничко лекување;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 435.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе