ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Домаќинското работење донесе заштеди за Општина Крушево

398

Со промената на класичното со ЛЕД осветлување на јавните површини во Крушево, општината заштеди во трошоци над половина милион денари.
Само за споредба, ако во 2017 година за јавно осветлување се издвојувале над милион и 400 илјади денари, тие издатоци по инсталацијата на ЛЕД сијалици се намалени за околу 550 илјади денари.
„ Се плаќало многу повеќе, а граѓаните не добивале соодветна услуга. Денес граѓаните има каде да пријават проблем, веднаш добиваат одговор на нивното барање и осветлувањето е поефтино и поефикасно, вели градоначалникот на Општина Крушево Томе Христоски.
Со намалувањето на трошоците за струја, сега Општината ги подмирува издатоците за таа намена во ОУ „Никола Карев“ и сите подрачни училишта.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: