ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: еден починат и еден позитивен случај на корона вирус

748

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 19 нови случаи на Ковид-19 во Македонија од вкупно направени 512 тестирања. Од нив, по градови најмногу случаи се во Скопје – 11, Куманово – 2, и по 1 во Прилеп, Тетово, Велес, Гостивар, Струмица и Виница.
За жал во изминатото деноноќие починале 4 лица, од кои еден пациент од Прилеп (41 г.) кој повеќе од 40 дена се лекувал на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, двајца пациенти од Скопје и еден од Тетово.
Во Прилеп досега регистрирани се 203 случаи позитивни на корона, од кои до денеска се активни 59 случаи .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе