ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Двајца патници нападнати во јавен превоз

652

На 01.06.2021 во ОВР Прилеп, И.Г.(49) од Прилеп пријавил дека на ул.„Ленин“ во Прилеп, додека вршел јавен превоз на патници со такси возило, две патнички возила му го попречиле патот, по што од возилата излегле неколку лица и со метални предмети ги нападнале двајцата патници, по што настанала физичка пресметка помеѓу нив. Според пријавеното, напаѓачите со металните предмети го оштетиле и такси возилото. Се
преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе