ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Историја во пингпонгот : Прилепско локално дерби за титула (ВИДЕО +ФОТО)

848

Со полуфиналните натпревари од суперлигашкиот плеј оф започна разврската во сезоната 2020/21 во пингпонгарското првенство и освојување на шампионската титула. Младост 96 против Телеком Нец2 и Шампион ФА против Младост беа двете полуфинaлни двојки во кои прилепските екипи на Младост и Младост 96 влегоа со предност од 1:0 поради подобриот резултат од меѓусебните дуели во регуларниот дел од сезоната. Младост 96 без многу проблеми го совлада Телеком НЕЦ 2 со резултат од 4:1 и закажа финале во Прилеп против градскиот ривал Младост. Тимот на Младост во неизвесен натпревар успеа да ги надигра играчите на штипскиот клуб Шампион ФА до 4:3. За Младост96 , две победи извојува Стефан Костадиновиќ, по една Кристијан Станојковски и Петар Костовски. Единствениот поен го загуби Рустемовски од српскиот играч во редовите на Нец2, Милош Миленковиќ а во тимот беа и Рикалоски и Лашкоски. Со оваа победа продолжи низата од 20 победи без пораз во оваа сезона на Младост96.

Во недела на програмата е историското прилепско финале во овој спорт. Прилеп ќе го добие шампионот за оваа натпреварувачка сезона а дуелот помеѓу Младост 96 и Младост ќе биде локално дерби за титул а.Ако минатата сезона беше прекината кога игравме одлично и имавме можност да имаме титула вели Јочкоски од Младост , годинава ќе биде интересно до самиот крај и покрај тоа што Младост 96 е во блага предност заради засилувањата и одличната форма досега. При гостувањето во нашата програма во живо пак Рикалоски додаде дека нема да биде лесно во оваа пресметка , зашто Младост како конкурент за титула во своите редови има играчи со големо искуство кои би можеле и тоа како да делуваат врз конечниот епилог.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе