ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Две лица претепале 52 годишен човек од Прилеп

461

На 14.07.2022, на ул.„Прилепски бранители“  С.К.(42) од Прилеп со уште едно женско лице, физички го нападнале лицето  Б.М. (52) од Прилеп и му нанеле тешки телесни повреди.

По оваа случка, ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против С.К.(42) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе