ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Eден нов случај на коронавирус – од почетокот на пандемијата 337 заболени

413

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус. Бројот на активни случаи изнесува 47, од кои 32 се наоѓаат на домашно, а 15 на болничко лекување; Во домашна изолација и самоизолација се наоѓа 51 лице; Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 337.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе