ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Едно лице почина, 8 се новозаболени

862

Денеска, петок 02 септември, во општина Прилеп од последици на коронавирусот, почина едно лице на 78-годишна возраст, има 8 нови случаи на коронавирус, а 6 лица оздравеле од оваа заразната болест- информираат од  Центарот за јавно здравје информираат –Прилеп

Бројот на активни случаи изнесува 124, од кои 95 се наоѓаат на домашно, а 29 на болничко лекување;

Во домашна изолација и самоизолација се 214 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 697.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе