ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Емиратите ѝ донираа 10 тoни медицинска опрема на Македонија и тестови за коронавирус

677

Обединетите Арапски Емирати ѝ донираа на Македонија 10 тони помош за борбата против пандемијата предизвикана од коронавирусот.

Доделената помош е во рамките на Емиирејтс еид (ЕMIRATES AID – COVID19 GLOBAL RESPONSE) под покровителство на Шеикот престолонаследник и заменик врховен командант на вооружените сили на ОАЕ, Шеикот Мухамед Бин Зајед Ал-Нахјан, принцот на Абу Даби.

Министерството за здравство доби донација од заштитни маски, скафандери, визри, заштитни наочари и ковид тестови. Опремата и тестовите во текот на наредните денови ќе бидат распределени низ болниците во земјава.

Преземено од: tocka.com.mk

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе