ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Физички нападнати жени од нивните татко и сопруг

314

Полицискиот билтен бележи физички напади кои биле пријавени во ОВР Прилеп:

„На 19.01.2022  во ОВР Прилеп, 31-годишна прилепчанка пријави дека била физички нападната од нејзиниот татко Ш.И. од Прилеп. “, стои во информацијата на СВР Битола, а истиот ден 19.01.2022  во ОВР Прилеп, и „33-годишна жена од Прилеп пријави дека во семејниот дом во Прилеп била физички нападната од нејзиниот сопруг“, за двате пријави, полицијата информира дека се преземаат мерки за расчистување на случаевите.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе