ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Фото ) Гореше етно ресторанот „Македонска куќа“ во Прилеп

8.056

Околу 10 ,оо часот, црн џад и црни облаци  се појавија над познатиот етно ресторан во Прилеп „Македонска куќа“. Пожарот, што по се изгледа се појави од кујнските простории, го предизвика вниманието на Прилепчани , кои во сабота, пазарен ден, се излезени , но често го посетуваат ова место,за муабет и мезе. Опасноста посетоеше, со оглед на тоа што ресторанот „Македонска куќа“ е во централното градско подрачје каде, куќите и продавниците се меѓусебно прилепени, па загрижено реагираа и од слаткарницата „Дизниленд Трејд“, која е прв сосед со етно ресторанот „Македонска куќа“, надалеку позната, особено кај иселениците.

Прилепските пожарникари достојни на својата задача ! ТППЕ- Прилеп за неколку минути беше на лице место и веднаш започна со гаснење на пожарот. Штетата и причините за настанатиот пожар дополнително ќе се утврдува !

 

 

Пожарот низ фотографии.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе