ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

пожар

Синоќа прилепчанец спасил лице кое било во пламен во обработлива нива

Вчера во 23 ч. лицетп Ѕ.Н.(54) , пријавил дека , движејќи се по ул.„Димче Антулески”, забележал  лице кое било во пламен во обработлива нива на место викано „Козле“, и  веднаш  пријавил во полиција Лицето кое било во пламен се здобило…

Пожар во близина на манастирот Св.Преображение – Крушево

Пожар во близина на манастирот Св.Преображение –Крушево. Манастирскиот комплекс e познат по тоа што е возобновен од македонската музичка легенда, Тоше Проески. Пожарот во близина на манастирот Св.Преображени-Крушево, избувнал вечерва и…

Пожар му се заканува и на Зрзе – Серијата пожари никако не е случајна!

Манастирот „Св. Преображение” во селото Зрзе е загрозен од пожарот  кој од вчера гори во Прилепско. Пожарот кој вчера избувна кај Дебреште веќе е близу до манастирот, уверуваат жители од Зрзе. Екипите на противпожарната единица – Прилеп се…

Гореше сува трева кај с.Бела Црква

Во близина на с.Бела Црква, кај црквата , попладнево избувна пожар. Гореше сува трева, па во опасност ја стави и црквата и црковниот двор. Веднаш по дојавата, реагираше ТППЕ од Општиа Кривогаштани, која се упати кон селото  со едно возило…

Два пожари истовремно, едно лице повредено

Два пожари на објекти, т.р. истовремено се случија во Прилеп и прилепско. Во Прилеп и во селото Дебреште, Долненско, денеска избувнаа пожари, а во еден од нив едно лице е повредено. Пожарите се локализирани, велат од прилепската…

(Фото ) Гореше етно ресторанот „Македонска куќа“ во Прилеп

Околу 10 ,оо часот, црн џад и црни облаци  се појавија над познатиот етно ресторан во Прилеп „Македонска куќа“. Пожарот, што по се изгледа се појави од кујнските простории, го предизвика вниманието на Прилепчани , кои во сабота, пазарен…

Старица загина во пожар во Прилеп

Старица загина во пожар што се случил вчера во куќа во Прилеп. Според информациите на МВР, околу 20 часот, на улица Митко Цветановски, во куќа сопственост на М.К.(82) избувнал пожар. Пожарот бил изгаснат од страна на противпожарна екипа, а…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе