ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ФОТО) Конечно, заврна дожд

889

Дождот кој долго време беше најавуван од синоптичарите, попладнево веќе ги намали виоките темпертури и предизвика ладовина. Попладнево градот наеднаш го изгуби вообичаениот метеж,кој секодневно присутен на плоштаот Методија Андонов Ченто, каде граѓните бараа ладовина.

Preview in new tab

Но, попладнево се прибраа прилепчани по домовите и уживаа во свежото време кој ја симна температурата за неколку степени пониско. Од над 40 степени, температурите се намалија за 10тина степени подолу.

Врнежи од дожд во моментот има низ цела Пелагонија.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе