ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(фото) Снег на планините, во котлините кокичиња

447

Фотографиите се од Пелистер, денеска. Снегот, утрово повторно го покри со својата белина, а во подножјето качунката му пркоси на снегот и ја најавува пролетта. Приородата е чудна и убава, нели?!

До крајот на оваа недела метеролозите најавуваат дека ќе имаме доста променливо време, односно уште утре, попладне, и, навечер во западните предели ќе започнат нови врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон сабота, врнежите ќе се прошират на повеќе места, на високите планини, пак, врнежите ќе бидат од снег.

Доста нестабилно со чести врнежи ќе се задржи и за време на викендот кој доаѓа. Следната недела за разлика од оваа ќе имаме нешто постабилно и посуво време.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: