ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Гласам, значи постојам“- Цивил во Прилеп, Битола и Могила

717

Преку инфо-штанд и директна комуникација со граѓанките тимот на невладината органнизација  „Цивил„ во Прилеп, Битола и Могила, како и во уште 10 -тина градови низ Македонија деновиве ги информираат граѓаните и бараа нивно  мислење, ставови и пораки за референдумот на 30 септември. Своите пораки  граѓаните на Прилеп можеа да ги споделат јавно, напишани на флипчарт или анонимно во кутија. Целта е гласачите на референдумот да направат информиран избор, независно од притисоците на поединци или групи. Остварување на неприкосновеното право на глас на граѓанките и граѓаните е главната цел на  проект „Гласам, значи постојам“ кој е поддржан од Амбасадата на САД во Скопје ,што невладината  „Цивил како активност го  спореведува во грдовите низ Македонија.

Инаку, Невладината „Цивил“ е една од од  здруженијата која ќе го мониторира референдумскиот процес на самиот ден на гласањето со над 120 набљудувачи.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: