ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Гласањето ќе продолжи и по 19 часот, ако е потребно, вели Даштевски

578

За граѓаните кои ќе се најдат на избирачките места и во дворовите на објектите по 19 часот, гласањето ќе се продолжи, истакна претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Даштевски охрабрувајќи ги граѓаните масовно да излезат и да гласаат на локалните избори. ДИК преку мејл ги известил општинските изборни комисии да ги информираат избирачките одбори за ваквата одлука.

Метежите, односно успорувањето на гласањето на тековните избори се должи на многуте страници на избирачкиот список, добиените отпечатоци од прсти, како и поради мерките за заштита од коронавирус, според претседателот на ДИК Александар Даштевски.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе