ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во прилепско, Крушево со најголема, а Долнени со најмала излезност до 15 часот

774

Според податоците од Државната изборна комисија општина со најголема излезност во прилепскиот дел од Пелагонија до 15 часот е Крушево со 48,41 % при што од вкупно 7.955 гласачи своето право на глас го искористиле 3.849 ;

Веднаш по Крушево е најмалата општина Крушево  со вкупно 4.637 гласачи, од кои гласале 2.177 или во проценти тоа е 46,97 % .

Трета според излезноста е најголемата – општина Прилеп со 63.436 регистрирани гласачи, од кои до 15 часот го искористиле своето демократско право 42, 91 % .

Најмала излезност е забележана во општина Долнени каде од 11.840 регистрирани гласачи, 3.741 гласале, односно во проценти тоа  е 31,63% .

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе