СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template
Категорија

Избори2021

Кои кандидати за градоналници се познати за Прилеп, Крушево, Долнени и Кривогаштани?

До денеска на полноќ е последниот рок до кога дел од кандидатите за градоначалници треба да ги поднесат документите за нивната кандидатура за локалните избори. Политичките партии и независните кандидати имаат обврска кандидатурите да ги

Ден на жалост, одложени сите настани, но роковите од ДИК ќе бидат запазени

Политичките партии до недела ги одложија јавните активности поврзани со локалните избори 2021 закажани за 17 октомври, поради деновите на жалост по пожарот на модуларната Ковид болница во Тетово во која загинаа 14 лица. Сепак, партиите и

До полноќ увид во Избирачкиот список

Денеска до полноќ истекува рокот за граѓаните да можат да извршат увид во Избирачкиот список и да достават барања за дополнување, бришење или бришење на нивните податоци до Државната изборна комисија. На 14 септември истекува рокот до

Сугарески: Она што е најбитно за мене е – Прилеп!

Вечерва, на плоштадот Методија Андонов Ченто се одржа промоција на кандидатот за градоначалник за Прилеп од редовите на СДСМ - Горан Сугарески. Пред прилепчани се обратија актерот Андон Јованоски – Ашата, адвокатот Јагода

ОК ВМРО ДПМНЕ Прилеп: Сугарески ништо значајно не придонесе за Прилеп

Со изјава за јавноста денеска се обратија од опозициската ВМРО ДПМНЕ по повод најавената промоција на кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ за Прилеп. Ја пренесуваме во целост:"Денес во центарот на Прилеп, СДСМ ќе го промовирале

Почетокот на учебната година го честита кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ

Драги ученици, наставници и професори, на сите ви го честитам почетокот на новата учебна година и ви посакувам бројни успеси во истата. Денес е убав ден и нека биде среќен ден на сите !-посочи, Борче Јовчески, кандидатот за градоначалник

Стеваноски: ЌЕ ВЕ ПОБЕДИМЕ!!!

Жарко Стеваноски, независниот кандидат за градоначалник на Општина Прилеп на граѓанската иницијатива „Че вреди“, до своите опоненти се обрати со изјава во која се вели: „ЌЕ ВЕ ПОБЕДИМЕ!!!Одамна беше времето кога личните амбиции на

Досега познати 4 имиња на кандидати за градоначалници за Прилеп, привршува собирањето потписи за…

Според роковникот на Државната изборна комисија заклучно со 30 август завршува собирањето потписи за независни листи за градоначалници и членови на совет. До тогаш, подрачните одделенија и канцеларии на ДИК работат секој ден од 8 до 20

Опозицијата го окарактеризира Сугарески како политичар кој зад себе нема ниту еден успех

„После долга внатрепартиска борба и превирања, конечно од СДСМ се охрабрија да го објават кандидатот за градоначалник на Прилеп, Горан Сугарески. Конечно го избраа кандидатот кој на свои плеќи ќе треба да го понесе убедливиот пораз во

Сугарески кандидат за „татко„ на градот под Марковите кули од редовите на СДСМ

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски објави нови имињата на кандидатите за градоначалници на претстојните локални избори кои беа утврдени на вчерашната седница на Извршниот одбор (ИО) на владеачката партија. Горан

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе