ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Двајца починаа, нови 64 Ковид позитивни

855

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19 најмногу во Скопје 654, потоа во Куманово 116, Битола 86, Велес 68, а во Прилеп 64 новозаболени.

Пријавени се вкупно 32 починати лица од кои 13 од Скопје , а 2 пациенти од Прилеп (79г и 68г). Регистрирани се 587 оздравени пациенти најмногу од Скопје 316, а од Прилеп 31.

Досега во земјата се направени вкупно 625.255 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 130.022, бројката на оздравени пациенти е 106.979, на починати е 3.781, а бројот на активни случаи изнесува 19.262.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе