ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Гореше кров на куќа во Крушево

616

Денеска, (04.10.2021) во ОВР Крушево, Т.П.(22) од Крушево пријавил дека настанал пожар во неговата куќа на ул.„Коча Миленку“, при што изгорела кровната конструкција.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Крушево. За среќа пожарот бил навремено изгаснат и нема  повредени лица .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе