ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Град со големина на лешник го зафати Прилеп

491

Попладнево, најавуваното невреме од град и пороен дожд го зафати и Прилеп. Град со големина на лешник краткотрајно зафати делови од територијата на општина Прилеп и градското подрачје.

Интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер над 70 километри на час и појава на град во вид на лешник,попладнево го зафати Прилеп… и ги загрижи земјоделците.

Градот може да предизвика штети врз тутунот кој е во фаза на расадување, а посебно врз овошките кои имаат штотуку зафатен род  и градинарските култури.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе