ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Граѓаните да ги подигнат решенијата за данок на имот и комунална такса за 2017 година

422

Одделението за администрирање приходи при Општина Прилеп ги информира сите физички и правни лица – даночни обврзници по основ на данок на имот и комунална такса, а на кои што не им било доставено или по кој било кој основ не добиле решение со соодветно задолжување за 2017 година, тоа да го направат во наредните 15 дена.
Граѓаните своите решенија за данок на имот и комунална такса можат да ги подигнат секој работен ден во просториите на Одделението за администрирање на приходи, што се наоѓа на ул. „Прилепски бранители“ бр.10, наспроти поштата.
Со објавување на соопштението од страна на Оделението за администрирање приходи, доставата на решенијата се смета за уредна и сите негативни последици што можат да настанат од неподигање на решението, паѓаат на товар на граѓаните.
Од Одделението ги известуваат граѓаните дека е потребно да ги намират своите даночни обврски по основ на данок на имот и комунална такса заклучно со 2016 година.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе