ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПО ПАУЗА ОД 20 ГОДИНИ, ПРИЛЕП СО ЖЕНСКИ КОШАРКАРСКИ КЛУБ

1.059

За летово најавено е формирање на женски кошаркарски клуб во Прилеп. Тешко е да се каже точно кога последен пат во градот се играла женска кошарка, бидејќи се поминати можеби 20 години. Тогаш клубот имаше име Бренд баскет, а сега веројатно Мега баскет.

„Има интерес кај девојките да се занимааат со кошарка. Веќе две-три години тренираат и време е да се формира клуб. Мотивирани сме и од заложбата на Кошаркарската федерација на Македонија“, вели Сашо Костоски, кошаркарски тренер.

Машкиот клуб Мега баскет учествува во Втората кошаркарска лига – Запад.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе