ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Јовчески избран за член на Надзорниот одбор на ЗЕЛС

329

Градоначалникот на општина Прилеп Борче Јовчески, присуствуваше на конститутивната седница на ЗЕЛС, како делегат на Генералното Собрание на Заедницата на единиците на локалната самоуправа, организација која што ги обединува сите 81 општина во Македонија. На седницата едногласно беше избрана градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска за претседател на ЗЕЛС,  која  порача дека главна цел во наредниот четиригодишен мандат ќе биде интензивирање на процесот на децентрализација и обезбедување зголемена финансиска стабилност и независност на сите општини.

Градоначалникот Јовчески беше избран за член на Надзорниот одбор на ЗЕЛС.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе